Waporyzacja

by:

News

Waporyzacja

dowiedzieć się wszystkiego, co można wiedzieć o parowaniu

 

waporyzacja, podobnie jak w przypadku marihuany medycznej, to proces podgrzewania suszonych konopi do temperatury tuż poniżej temperatury spalania wynoszącej 392°F. Chociaż waporyzatory istnieją już od jakiegoś czasu, dopiero w ciągu ostatnich pięciu do dziesięciu lat korzyści płynące z parowania stały się powszechnie znane.

 

Prawidłowe stosowanie konopi indyjskich przynosi zauważalne korzyści zdrowotne. W rzeczywistości można uniknąć prawie wszystkich problemów zdrowotnych i problemów związanych z potencjalnie szkodliwym dymem (w tym substancji rakotwórczych, smoły, itp.), jeśli zioło jest podgrzewane tylko do tego stopnia, że pożądane kannabinoidy (zwykle znajdujące się w żywicy kwiatu) są uwalniane bez zapalania/zniszczania materiału. Dokładnie to robi parownik.

 

W związku z tym na rynku pojawiło się wiele różnych urządzeń. W rzeczywistości obecnie istnieje wiele produktów ułatwiających ten proces, w tym waporyzatore piórkowe, przenośne i stacjonarne. Pomimo szerokiego wyboru, wszystkie waporyzatory składają się ze źródła ciepła i systemu dostawczego. W tym miejscu przeanalizujemy każdy z różnych typów waporyzatory, źródeł ciepła, systemów porodowych i przyjrzymy się, jakie są preferowane wybory dla pacjentów zbliżających się do odparowania z punktu widzenia zdrowia/zdrowia.

 

Rodzaje waporyzatorów

 

Waporyzatory piórowe

Waporyzatory (lub “długopisy”) są zasadniczo małymi waporyzatorami w kształcie długopisu lub e-papieru. Są one zazwyczaj dyskretne, łatwe w użyciu i znacznie tańsze niż solidniejsze przenośne lub stacjonarne waporyzatore – i nie bez powodu. Długopisy typu Vape prawie zawsze wykorzystują grzałkę przewodzącą (w przeciwieństwie do preferowanej metody grzania konwekcyjnego), dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak należy ją obsługiwać, aby zapewnić, że produkt nie zostanie przegrzany lub nawet spalony. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele piór taśmowych.

 

Przykłady: Cloud V, Loud Vapes, MicroVape – Zobacz więcej oparów pióra

 

Waporyzatory przenośne

Przenośne waporyzatore cieszą się rosnącą popularnością w miarę rozwoju/rozwoju technologii taśmowej. Jeśli chcesz operować w wielu różnych miejscach lub dużo podróżować, być może przenośna parownik jest dla Ciebie. Nieco większa niż taśma piórkowa, przenośna parownik to każda taśma, którą można zabrać ze sobą w podróż. Wygoda jest kluczowa w przypadku tych waporyzatorów i można je łatwo spakować i zabrać ze sobą gdziekolwiek się chce. Większość przenośnych waporyzatorów jest ładowalna, ale istnieją również opcje butanu i płomienia.

 

Przykłady: G Pen Elite, PAX 2, The Divinci – Zobacz więcej przenośnych oparów

 

Waporyzatory biurkowe / stacjonarne

waporyzatore biurkowe (lub “stacjonarne”) to zazwyczaj waporyzatore “pozostające w domu”, które zazwyczaj muszą być podłączone. Chociaż nie są to urządzenia przenośne, waporyzatory stacjonarne na ogół dostarczają o wiele wyższej jakości parę poprzez konwekcyjne źródło ciepła i oferują wiele innych funkcji. Na przykład, do waporyzatory stacjonarnych można dostać tylko przystawki balonowe. Również opary stacjonarne pozwalają czasem na grupowe sesje z użyciem taśmy, w przeciwieństwie do sesji z użyciem taśmy solowej. Zazwyczaj są one wyposażone w większe miski i bardziej wytrzymałe systemy grzewcze, które sprawiają, że waporyzacja ziół jest relaksującym i satysfakcjonującym doświadczeniem.

 

Ogrzewanie przewodzące

Ogrzewanie przewodzące działa poprzez bezpośredni kontakt z ziołem o powierzchni ogrzewanej elektrycznie, często z litego metalu lub sita. Częstym problemem z parownikami takimi jak ten jest spalanie zioła z powodu słabej dystrybucji ciepła. Bardzo trudno jest regulować temperaturę za pomocą waporyzatorów, które wykorzystują przewodzenie. Do tej kategorii zaliczają się e-papierosy, długopisy i większość przenośnych waporyzatorów obecnie dostępnych na rynku.

 

Ogrzewanie konwekcyjne

Z kolei ogrzewanie konwekcyjne działa poprzez przepuszczanie dokładnie ogrzanego powietrza przez suszone zioło, odparowując materiał bardziej równomiernie i skutecznie. To sprawia, że ogrzewanie konwekcyjne jest preferowanym wyborem dla wielu pacjentów, którzy chcą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie parowania. Zioło nigdy nie wchodzi w kontakt z elementem grzejnym; zamiast tego powietrze jest albo wymuszane przez wentylator, albo przez wdychanie, przez zioła i przez system porodowy. Elementy grzejne do waporyzatorów konwekcyjnych są zazwyczaj wykonane z ceramiki, choć niektóre ze stali nierdzewnej lub innych rodzajów metalu. Ceramiczne elementy grzejne bardzo dobrze zatrzymują ciepło i nie są narażone na działanie zimnego powietrza pobieranego przez system. Przykładami wysokiej jakości waporyzatorów wykorzystujących w 100% konwekcyjne systemy grzewcze są VapeXhale EVO, Arizer Extreme Q i Herbalizer.

 

Koncentraty do waporyzacji

Woski, resztki, kruszonki i oleje są skoncentrowaną formą konopi indyjskich i terpenów i dlatego są określane jako koncentraty konopi indyjskich. Ze względu na to, że produkty te są skoncentrowaną mieszanką, mają tę zaletę, że potrzebują Państwo tylko bardzo małej ilości, aby uzyskać taki sam efekt jak przy większych ilościach mniej skoncentrowanej mieszanki. Jeśli szukasz koncentratów koncentratów vape, będziesz potrzebował długopisu, który jest w stanie to zrobić, ponieważ nie wszystkie waporyzatory mają taką funkcjonalność. W rzeczywistości wielu producentów waporyzatorów oferuje teraz specjalne przystawki do przerobienia standardowych pieców na kompatybilne z koncentratami, ale często kosztuje to dodatkowo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *